Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

Zapalenie spojówek

To banalna i częsta infekcja. Powinna jednak być traktowana poważnie, szczególnie, gdy jej przyczyną jest zakażenie bakteryjne.

Fotolia 139213036 s

Choroba rozpoczyna się zwykle pieczeniem oczu, odczuciem tzw. piasku pod powiekami, zaczerwieniem oka, nasilonym łzawieniem oraz bolesną nadwrażliwością na światło. W przypadku bakteryjnego zapalenia spojówek, w worku spojówkowym zwykle pojawia się ropna wydzielina. Wtedy zawsze konieczne jest leczenie pod kierunkiem okulisty, który prawdopodobnie zaleci krople zawierające antybiotyk.

Zobacz także

Nietrzymanie moczu – leczenie operacyjne

W przypadku pacjentek cierpiących na nietrzymanie moczu zabiegi operacyjne wykonują najczęściej ginekolodzy lub urolodzy. Część operacji realizuje się „od dołu”, część – „od góry” (przez nacięcie albo wprowadzenie narzędzi laparoskopowych do jamy ...

Nietrzymanie moczu – leczenie farmakologiczne i nieinwazyjne

Masz problem z nietrzymaniem moczu? Koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Możliwe, że konieczne będzie wdrożenie odpowiedniej terapii farmakologicznej - leków antycholinergicznych, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych lub estrogenów. Może...

Nietrzymanie moczu – diagnostyka

Jeśli cierpisz na nietrzymanie moczu, jak najszybciej umów się do lekarza, który pomoże określić źródło problemu i wdrożyć odpowiednią terapię.