Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

Łysienie u mężczyzn – co należy robić?

Najczęściej problem łysienia dotyczy mężczyzn. Łysienie typu męskiego, nazywane także łysieniem androgenowym rozpoczyna się już ok. 25-35 roku życia. Wynika z bezpośredniego działania hormonów na mieszki włosowe.

Fotolia 173472587 s

Niektórzy panowie łysieją szybciej i wcześniej. Z reguły rozpoczyna się ono od czoła i skroni, wcześnie przerzedza się też czubek głowy. Jest to związane z predyspozycjami genetycznymi.


Nasze rady:

  •     Myj często włosy - łojotok sprzyja ich utracie.
  •     Nie trzyj mocno włosów ręcznikiem, gdyż zwykle doprowadza to do urazów włosa, jego kruszenia i wyrywania - pozwól żeby włosy wysychały same, powoli.
  •     Nie lekceważ chorób skóry głowy, takich jak łupież, grzybica, łuszczyca.
  •     Dobierz właściwe kosmetyki (szampon, odżywka, krem, farba) do rodzaju twoich włosów.

Do nowych metod leczenia łysienia należą zabiegi transplantacji włosów (wykonywane jedynie w prywatnych gabinetach lekarskich), a także zabiegi z udziałem lasera.

Zobacz także

Nietrzymanie moczu – leczenie operacyjne

W przypadku pacjentek cierpiących na nietrzymanie moczu zabiegi operacyjne wykonują najczęściej ginekolodzy lub urolodzy. Część operacji realizuje się „od dołu”, część – „od góry” (przez nacięcie albo wprowadzenie narzędzi laparoskopowych do jamy ...

Nietrzymanie moczu – leczenie farmakologiczne i nieinwazyjne

Masz problem z nietrzymaniem moczu? Koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Możliwe, że konieczne będzie wdrożenie odpowiedniej terapii farmakologicznej - leków antycholinergicznych, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych lub estrogenów. Może...

Nietrzymanie moczu – diagnostyka

Jeśli cierpisz na nietrzymanie moczu, jak najszybciej umów się do lekarza, który pomoże określić źródło problemu i wdrożyć odpowiednią terapię.